برای هر روزی که راحت تری با چند تا کلیک نوبت بگیر !
دریافت نوبت آنلاین

بستن منافذ باز پوست

بستن منافذ باز پوست : روش های خانگی درمان منافذ باز پوست

بستن منافذ باز پوست می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی ، جوانی و شادابی چهره شما داشته باشد. منافذ باز پوست که به دلایل مختلفی از جمله : استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و یا غیر استاندارد ، تغییرات هورمونی ، افزایش سن ، ژنتیک ، استرس و غیره ایجاد می شود. اگر شما نیز از این مسئله رنج می برید و به دنبال روش درمان منافذ باز پوست هستید در این مطلب همراه ما باشید.

روش های خانگی بستن منافذ باز پوست :

۱ _ یخ

استفاده از یخ باعث تحریک گردش خون و در نتیجه بسته شدن منافذ باز پوست می شود برای این کار ابتدا صورت خود را از هرگونه آرایش و چربی تمیز کنید و با یخ را به مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه روی صورت خود بمالید. استفاده از لیمو و گوجه فرنگی به همراه یخ تاثیر بیشتری خواهد داشت. در صورتی که سینوزیت و یا مننژیت دارید از سایر روش ها استفاده کنید.

۲ _ عسل

عسل به علت داشتن خواص ضد باکتریایی و مقدار زیادی پتاسیم می تواند با از بین بردن باکتری های بین منافذ پوست تاثیر زیادی در رفع منافذ باز پوست داشته باشد همچنین ماست نیز برای تمیز کردن پوست فوق العاده عالی است بنابراین این دو ماده را با یکدیگر ترکیب کرده و بر روی پوست خود بمالید و پس از چند دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

۳ _ خاک رس

خاک رس علاوه بر درمان جوش سرسیاه به بستن منافذ باز پوست نیز کمک می کند. برای استفاده از این روش ۲ قاشق غذاخوری خاک رس را با ۱ قاشق غذاخوری شیر و عسل ترکیب کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید و در نهایت با آب سرد بشویید.

بستن منافذ باز پوست
بستن منافذ باز پوست

روش های خانگی درمان منافذ باز پوست :

۴ _ بخار

یکی دیگر از روش های موفق بستن منافذ باز پوست استفاده بخار است. قبل از بخور دادن ، با استفاده یک پاک کننده و بلافاصله پس از آن نیز با آب سرد صورت خود را شست و شو دهید.

۵ _ ترکیب گلاب و آب خیار

یک ترکیب فوق العاده برای کاهش منافذ باز پوست همچنین بهبود بافت پوست ترکیب گلاب و آب خیار است. آب خیار را تهیه کرده و چند قطره گلاب به ان اضافه نمایید سپس بر روی منافذ پوست بمالید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان بدهید در نهایت صورت خود را با آب سرد بشویید.

۶ _ سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل خواص ضد التهابی و میکروبی که دارد باعث تقویت منافذ پوست می شود همچنین ph پوست را متعادل می کند. به میزان مساوی آب و سرکه تهیه کرده و با یکدیگر ترکیب کنید سپس روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید ، پنبه را به ترکیب آب و سرکه آغشته کرده و روی سطح پوست خود بمالید و پس از چند دقیقه صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه به صورت مرتب از این ترکیب استفاده کنید.

۷ _ جوش شیرین

جوش شیرین خواص پاک کنندگی دارد که می تواند پوست را از وجود هرگونه چربی و آلودگی پاک کرده و به بستن منافذ باز پوست کمک کند. ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید طوریکه به صورت یک ماده چسبنده دربیاید سپس کمی از این ماده را بر روی پوست خود مالیده و ماساژ دهید ، پس از گذشت ۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

۸ _ جو دوسر

گوجه فرنگی و جو دوسر هر دو خاصیت پاک کنندگی و مرطوب کننده دارند که ترکیب این دو برای از بین بردن چربی های اضافه و بستن منافذ باز پوست فوق العاده عمل می کند. ترکیبی از این دو ماده تهیه کرده و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید و درنهایت با آب سر بشویید.

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.