برای هر روزی که راحت تری با چند تا کلیک نوبت بگیر !
دریافت نوبت آنلاین

درمان جوش سرسیاه

درمان جوش سرسیاه : از بین بردن جوش سرسیاه با روش های خانگی

در این مطلب قصد داریم تا به درمان جوش سرسیاه با روش های آسان و موفق خانگی بپردازیم. وجود این جوش ها بر روی پوست تاثیر زیادی در کاهش زیبایی ، جوانی و شادابی چهره دارد. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این جوش ها چه تفاوتی با جوش های معمولی دارند؟ زمانی که منافذ پوست باز باشد سلول های مرده پوست با اکسیژن ترکیب شده و به شکل جوش های سرسیاه بر روی پوست ظاهر می شوند.

بسیاری از افراد به دلیل سیاه بودن این جوش ها تصور می کنند که این جوش ها بر اثر آلودگی ایجاد شده اند و برای از بین بردن جوش سرسیاه به لایه برداری مکرر پوست با استفاده از روش های مختلف مانند میکرودرم ابریژن اقدام می کنند در صورتی که این کار نه تنها موثر نبوده بلکه باعث خشکی پوست و ترشح بیشتر چربی می شود بنابراین از روش های درمانی بیشتر از ۲ الی ۳ بار در هفته استفاده نکنید.

درمان جوش سرسیاه
درمان جوش سرسیاه

درمان جوش سرسیاه با روش های خانگی :

۱ _ رفع جوش سرسیاه با ماسک خاک رس :

مواد لازم برای تهیه این ماسک یک قاشق چای خوری خاک رس و مقداری آب و یا سرکه می باشد. خاک رس را با آب و یا سرکه مخلوط کنید به گونه ای که یک خمیر نسبتا سفت به دست آورید سپس مقداری از این خمیر را روی قسمت های مورد نظر و یا کل صورتتان قرار دهید و پس از مدت زمان ۱۰ الی ۲۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید ، در نهایت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۲ _ درمان جوش سرسیاه با ماسک سفیده تخم مرغ

برای تهیه این ماسک به تخم مرغ ، دستمال کاغذی ، کاسه و یک حوله نیاز دارید. برای استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ از دو روش زیر می توانید استفاده کنید :

سفیده تخم مرغ را روی صورتتان بمالید سپس یک دستمال کاغذی روی آن بگذارید و کمی فشار دهید اندکی صبر کنید پس از خشک شدن لایه اول ومرتبه این مراحل را تکرار نمایید و پس از خشک شدن لایه دوم ، سومین لایه را نیز روی صورتتان قرار دهید. پس از اینکه احساس کردید صورتتان حالت جمع شدگی پیدا کرده است دستمال ها را از روی صورتتان برداشته و صورتتان را شست و شو داده و کمی مرطوب کننده بمالید.

و اما روش دوم درمان جوش سرسیاه با استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ به این صورت است که دیگر نیازی به استفاده از دستمال کاغذی نمی باشد و تنها چند لایه سفیده تخم مرغ روی صورتتان بمالید این نکته را در نظر داشته باشید که حتما پس از خشک شدن هر لایه مجدد سفیده را روس صورتتان بمالید.

۳ _ رفع جوش سرسیاه با ماسک شیر و عسل

ابتدا یک قاشق سوپ خوری عسل طبیعی ، یک قاشق چای خوری شیر و نوار نخی تمیز تهیه کنید. عسل و شیر را با یکدیگر ترکیب کرده و به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه درون ماکروویو قرار دهید تا به خوبی گرم شود. پس از اینکه مایع را از درون ماکروویو خارج کردید اجازه بدهید تا کمی خنک شود سپس مقداری از آن را روی قسمت هایی که جوش سرسیاه دارد بمالید ، نوار پارچه ای به آرامی اما با فشار به مدت ۲۰ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و در نهایت صورت خود را بشویید و مرطوب کننده بزنید.

۴ _ درمان جوش سرسیاه با ماسک عسل و دارچین

وسایلی که برای تهیه این ماسک باید تهیه کنید ، پودر دارچین ، عسل طبیعی و نوار پارچه ای تمیز می باشد. عسل و دارچین را با یکدیگر ترکیب کرده و روی جوش های خود بمالید سپس نوار پارچه ای را روی آن قرار دهید پس از گذشت مدت زمان ۳ الی ۵ دقیقه ای پارچه را برداشته و صورت خود را بشویید و در نهایت طبق روال تمامی ماسک از مرطوب کننده استفاده کنید.

برای آموزش ماسک روشن کننده پوست کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.