برای هر روزی که راحت تری با چند تا کلیک نوبت بگیر !
دریافت نوبت آنلاین

ماسک روشن کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست : ماسک سفید کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست با استفاده از مواد خانگی یک لایه بردار طبیعی بوده که می تواند پوستتان را تا چند درجه روشنتر کند. پوست به دلایل مختلفی که مهمترین آن تولید رنگدانه های اضافی می باشد تیره و کدر می شود بنابراین پوست های تیره نسبت به پوست های روشن دارای ملانین بیشتری هستند. در ادامه مطالب چند نمونه از ماسک های خانگی را آورده ایم اگر شما نیز قصد روشن کردن پوست خود را دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

طرز تهیه ماسک سفید کننده پوست :

۱ _ ماسک سفیده تخم مرغ

این ماسک به همراه روشن کردن پوست باعث از ین رفتن جوش های پوست نیز می شود. جهت آماده سازی این ماسک یک عدد تخم مرغ به خوبی هم بزنید تا کف کند سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و در نهایت با آب ولرم صورت خود را بشویید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید.

۲ _ ماسک بادام و شیر

طرز تهیه این بدین گونه است که باید ۲ عدد بادام را آسیاب کرده و با شیر ترکیب کرده و موقع خواب از آن استفاده کنید.

۳ _ ماسک لیمو ، گوجه و خیار

ابتدا آب لیمو ، گوجه و خیار را درآورید سپس با یکدیگر مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید تا به یک ماده چسبنده تبدیل شود. پس از آماده سازی ماسک آن را صورت خود یا هر قسمتی از بدنتان که می خواهید روشن شود بزنید سپس اجازه بدهید تا ماسک روی صورتتان خشک شود و در نهایت صورت خود را شسته و به صورت ضربه ای خشک نمایید. اگر به هر یک از مواد این ماسک حساسیت دارید می توانید به تنهایی به کار ببرید و یا از روش های دیپر برای تهیه ماسک روشن کننده پوست استفاده کنید.

۴ _ ماسک روغن بادام و پرتقال

مواد لازم برای تهیه این ماسک یک عدد زرده تخم مرغ ، یک قاشق مرباخوری آب پرتقال و روغن بادام به همراه شیره نارگیل است. پس از ترکیب مواد آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. پس از چند روز تاثیر فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد.

ماسک سفیدکننده پوست
ماسک سفیدکننده پوست

آموزش ماسک روشن کننده پوست :

۵ _ ماسک ماست و نشاسته

یکی دیگر از ماسک های فوق العاده جهت سفید کردن پوست ماسک ماست و نشاسته می باشد ، برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چای خوری نشاسته مخلوط کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و در نهایت با آب سرد بشویید.

۶ _ ماسک عسل

ابتدا  یک قاشق غذاخوری عسل را با نصف قاشق چای خوری پودر بادام ترکیب کنید. مواد آماده شده را روی شعله با حرارت بسیار کم قرار دهید تا عسل آب شود و در نهایت ماسک را روی پوست خود قرار دهید و پس از خشک شدن صورتتان را با آب سرد بشویید.

۷ _ ماسک شیر و پرتقال

برای تهیه این ماسک نیاز است ابتدا ماسک روشن کننده پوستپوست پرتقال را با نور آفتاب خشک کرده و سپس پودر کنید. پودر را درون شیر بریزید و هم بزنید به گونه ای که به یک ماده چسبناک تبدیل شود. ماسک را به قسمت هایی از پوستتان که می خواهید روشن شود بمالید و بعد از این که روی صورتتان خشک شد با آب ولرم بشویید و با استفاده از حوله به صورت ضربه ای خشک نمایید.

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.